Liga ortograficzna

W naszej szkole od października rusza "Szkolna Liga Ortograficzna" dla wszystkich chętnych uczniów z klas 4-7. Będą oni walczyć o tytuł "Mistrza Ortografii".  Dzięki tym rozgrywkom utrwalicie poznane na lekcjach języka polskiego zasady ortograficzne, pisownię trudnych wyrazów i połączycie naukę z zabawą oraz wspólną rywalizacją. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin konkursu "Szkolna Liga Ortograficzna"

Cele:

1. Utrwalenie znajomości zasad ortograficznych.
  2. Wykorzystywanie wiedzy ortograficznej w praktyce.
  3. Rozwijanie dbałości o poprawność ortograficzną i estetyczne pismo.
  4. Nauka przez wspólną zabawę i rywalizację.

Uczestnicy:
Uczniowie klas 4 - 7.

Organizator:
Urszula Piotrowska

Przebieg konkursu:

1. Liga trwa od października do maja.
  2. Uczniowie piszą dyktando lub rozwiązują zadania ortograficzne w każdym miesiącu.
  3. Każde dyktando lub zadania dotyczą określonych zasad pisowni.
  4. Na stronie internetowej i na tablicy obok sali nr 15 będzie umieszczana lista trudnych słów i inne materiały.
  5. Za bezbłędnie napisane dyktando można zdobyć 20 punktów. Za popełnione błędy będą odejmowane punkty.
  6. Wyniki oraz terminy dyktand będą umieszczane na stronie internetowej oraz na tablicy obok sali nr 15.
  7. Finał zmagań nastąpi w czerwcu. Wtedy to zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii klas 4-5 oraz 6-7.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. W październiku powtarzamy zasady pisowni wyrzów z ó i u. Zadania są dostępne na tablicy obok sali nr 15. Termin oddania kart pracy: 27 października. Powodzenia!

W grudniu powtarzamy zasady pisowni wyrazów z ch i h.

W tym miesiącu uczniowie nie będą pisać dyktanda. Do 20 grudnia wszystkich chętnych proszę o rozwiązanie zadań ortograficznych i dostarczenie ich do p.Urszuli Piotrowskiej.

Testy ortograficzne  są dostępne na tablicy LIGI ORTOGRAFICZNEJ obok sali nr 15.

Znajdziecie tam także zasady pisowni, które pomogą Wam rozwiązać test.

Na tablicy wywieszone zostały także wyniki z punktacją po napisaniu listopadowego dyktanda.

Gratuluję wszystkim biorącym udział w zmaganiach z ortografią i zachęcam do dalszej rywalizacji.

POWODZENIA!!

Chętni uczniowie napisali pierwsze dyktando ó - u.

Oto wyniki:

klasy szóste:

1. Adrian Nowobilski 19 p.

2. Amelia Marszałek 16 p.

3. Julia Tynus 15 p.

klasy piąte:

1. Julia Chowaniec 20 p.

2. Kinga Kubik 19 p.

klasy czwarte:

1. Laura Dzioboń 19 p.

2. IIona Markowicz 18,5 p.

3. Jakub Skalany 18,5 p.

4. Natalia Natkaniec 18,5 p.

5. Amelia Kudasik 18 p.

6. Wiktoria Ferek 17,5 p.

Gratuluję i zachęcam do udziału w dalszych zmaganiach!

W listopadzie powtarzamy zasady pisowni wyrazów z rz i ż. W tym miesiącu można zdobyć dodatkowe punkty, uzupełniając dyktanda z lukami. Będą one dostępne na tablicy obok sali nr 15. Wypełnione i podpisane dyktanda oddajemy do p. U.Piotrowskiej. Dyktando wszyscy chętni napiszą we wtorek 29 listopada o 13:20 w sali nr 13. Listę trudnych słów do dyktanda można zabrać z tablicy "Liga Ortograficzna" obok s.15. Zachęcam do przyłączenia się do zmagań ortograficznych!!!

POWODZENIA!!

Przez cały październik przypominamy sobie zasady pisowni wyrazów z ó i u.
Oto lista trudnych słów do dyktanda, które napiszecie 25 X 2016r. (wtorek) o godzinie 13:20 w sali nr 1.

wyrazy z ó: chór, czółno, dopóty, dopóki, głównie, kłótnia, ogólnie, próżnia, rózga, różnica, tchórz, wkrótce, wówczas, wióry, również, oprócz, późno, równo, szczegół, wójt, wróżka, żółtko, sójka, wróbel, prószył, póty, póki

wyrazy z u: wujek, wpuścił, kumpel, żmudne, trudny, kałuża, po południu, drużyna, kukułka, naburmuszona, czułki, zauważą, punktualność, sytuacja, humor, długi, duży, pochmurny, stukot, supeł, ratusz, poruszony, szuflada, audycja, autor