Osiągnięcia sportowe

kat3

3 października na stadionie miejskim w Nowym Targu odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne " Puchar Gorców". W zawodach brały udział szkoły gimnazjalne oraz uczniowie z klas VII. Nasza szkoła wystawiła drużynę dziewcząt i chłopców w 5 dyscyplinach la. Najlepiej (z awansem do zawodów wojewódzkich) zaprezentowała się Martyna Batkiewicz na 600 m. Sztafeta chłopców w składzie: Kacper Pieprzak, Mateusz Truty, Filip Ścisłowicz oraz Filip Kazek zajęła II miejsce, natomiast sztafeta dziewcząt: Natalia Pacyga, Marysia Gach, Martyna Bobrowska i Ania Wojtczyk uplasowała się na III miejscu. W pozostałych konkurencjach: 100 m, 300 m, 600 m (Wiktoria Guroś) 1000 m (Piotr Żarnecki), skoku w dal oraz pchnięciu kulą (Ola Chomańska, Ania Wojtczyk, Borys Bryniarski i Michał Gołębiowski)również poziomem nie odbiegaliśmy od starszych kolegów.

22. maja na Stadionie Miejskim w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej chłopców. Nasza drużyna w składzie Wojas Maksymilian, Talarek Jędrzej, Rozmus Filip, Ujwary Armand, Malinowski Markus, Jarkiewicz Szymon, Chorąży Maciej, Żółtek Dominik, Krzystyniak Mikołaj, Gogola Alan, Bryniarski Filip, zajęła 4. miejsce. Turniej cieszył się dużą popularnością a w rozgrywkach wzięły udział reprezentacje wszystkich nowotarskich podstawówek. Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Drużyna chłopców po uzyskaniu I miejsca w zawodach ośrodka i II miejsca w zawodach powiatowych wywalczyła sobie awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 23 maja na stadionie sportowym MOSiR. Dziewczynki zakończyły swoją rywalizację uzyskując III lokatę w ośrodku. Maciej Chorąży, Kacper Pieprzak, Jędrek Talarek, Marcus Malinowski, Filip Rozmus oraz Łukasz Janusz będą zatem walczyć nadal. Dziewczynki - Martyna Batkiewicz, Natalka Pacyga, Marysia Gach, Ania Wojtczyk, Julka Ścisłowicz oraz Sonia Zapała mają jeszcze szansę pokazać się na zawodach miejskich.

Na nowotarskim lotnisku 15 maja miały miejsce drużynowe biegi przełajowe. Na starcie stanęło ponad 300 biegaczy z 14 szkół powiatu. Nasza szkoła wystawiła 4 drużyny: dziewczynki i chłopcy młodsi (kl. IV) oraz dziewczynki i chłopcy starsi (kl. V - VI) - 24 uczniów. Trasa biegu prowadziła terenem lotniska - dla dziewcząt 800 metrów natomiast  chłopcy mieli do pokonania 1000 metrów. Na końcowy wynik szkoły liczyły się kolejno zdobyte miejsca 6 startujących zawodników. Zdobyliśmy dwa V miejsca oraz dwa VIII miejsca. Nasza szkoła jako jedyna z miasta N. Targu nie bała się rywalizacji z wybieganymi i wytrzymałymi uczniami z najlepszych szkół wiejskich a zdobyte miejsca świadczą, iż śmiało możemy z nimi rywalizować. Oto nasi  biegacze:

dziewczynki młodsze: Kurzak Basia, Lasak Julka, Siuta Alicja, Korczak-Wajda Julka, Wieczorek Kamila, Bobak Edyta

dziewczynki starsze: Batkiewicz Martyna, Bobrowska Maja, Jastrzębska Patrycja, Gach Maria, Ścisłowicz Julka, Wojtczyk Ania

chłopcy młodsi: Pajerski Bartek, Straub Oliwer, Matys Krystian, Bobrowski Antek, Adamczyk Patryk, Ćwiertnia Michał

chłopcy starsi: Truty Mateusz, Malinowski Marcus, Chorąży Maciek, Żarnecki Piotr, Pieprzak Kacper, Talarek Jędrek

Fundacja im. Andrzeja Grubby oraz KOZTS we wtorek 4. kwietnia zorganizowały XI Memoriał Andrzeja  Grubby na obiektach KS Bronowianka Kraków. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie, której celem, jak co roku, jest upowszechnianie aktywności sportowej, promowanie wartości edukacyjnych i etycznych sportu związanych z karierą sportową Andrzeja Grubby. Wszystkie zespoły startowały w trzyosobowych składach chłopców i dziewcząt urodzonych w roku 2004 i później, w tym przynajmniej jeden z rocznika 2006 lub młodszy. Nasze dziewczęta w składzie: Karolina Ścieszka, Natalia Mensfeld i Natasza Korczak zajęły w tych zawodach 4 miejsce. Więcej: http://kozts.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1497&Itemid=1