Warsztaty biblioteczne

29 września uczniowie klas V - VII uczestniczyli w organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną warsztatach tworzenia scenariuszy. Prowadził je  Zbigniew Masternak – pisarz i scenarzysta filmowy. Dzieci pisały scenariusze związane z naszą miejscowością. Dwa z nich zostały wyróżnione - Łukasza Migla z kl. 7c oraz dziewcząt z kl. 6c - Marysi Hornik, Ady Maciaś i Pauliny Garbacz.

W bieżącym roku szkolnym sześć klas drugich i cztery trzecie uczestniczyły w cyklu zajęć w Bibliotece Pedagogicznej. W sumie odbyły się 23 spotkania. Tematy lekcji bibliotecznych to: Moja mała ojczyzna – Nowy Targ w legendzie i podaniu, Droga książki od wydawcy do biblioteki, Baśniowy świat H. Ch. Andersena, Dzieje Podhala w podaniach, baśniach i legendach, Poznaję świat multimediów. Dziękujemy pani dyrektor Jagodzie Jurkowskiej oraz pracownikom biblioteki za zorganizowanie tych spotkań, które z pewnością przyczyniły się do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci.

W ramach XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK klasy IIIa, IIc oraz IIa uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu. Dzieci wzięły udział w spotkaniu Książka moim przyjacielem, wzbogaconym o konkursy literackie.

zdjcie 1 20151001 1730606336Pierwszego października klasa 2a z panią Dorotą Fryźlewicz oraz klasa 2d z panią Dorotą Rabską na zaproszenie Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej brały udział w spotkaniu z panem Jarosławem Rosińskim – aktorem teatru lalek. Dzieci wysłuchały bajki, miały też okazję poćwiczyć wyraziste czytanie. Dodatkową atrakcją były przeróżne lalki, pacynki i kukły. Uczniowie mogli poznać sposób posługiwania się nimi. Ze spotkania wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.