Spotkania z ciekawymi ludźmi

23 lutego klasy drugie i trzecie spotkały się z panią Agatą Giełczyńską - Jonik. Jest ona

autorką kilkudziesięciu książeczek dla dzieci pomagających doskonalić czytanie. Nasz

gość zaprezentował jedną z nich -  zabawną historyjkę o tym, jak Antek zakładał cyrk.

Uczniowie dowiedzieli się też o szczególnie nam bliskiej książce pani Agaty, dotyczącej

Nowego Targu i Podhala. Nosi ona tytuł "Nowotarskie przygody". Spotkanie zakończył

bardzo miły gest - podarowanie czytelnikom kilku książeczek opatrzonych dedykacjami.

6 czerwca nietypowym gościem zaproszonym do wzięcia udziału w akcji "Znani i nieznani czytają dzieciom bajki" była uczennica naszej szkoły - Zuzia Czop. W szkolnym konkursie dla klas trzecich wywalczyła tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Swoim rówieśnikom zaprezentowała ulubioną opowieść z dzieciństwa pt. "Zaklęty książę". Zuzia tak pięknie czytała, że zachwyciła nie tylko uczniów, ale też nauczycieli.

17 maja w ramach akcji „Znani i nieznani czytają dzieciom bajki” odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z nowotarskim księgarzem panem Stanisławem Borzęckim. Dzieci wysłuchały wzruszającej historii małego chłopca z książki „Marcelino, chleb i wino”. Miały też możliwość zadawać pytania związane z wykonywaniem zawodu księgarza. Gość opowiadał o radości obcowania z książkami oraz korzyściach, jakie dla rozwoju każdego człowieka ma czytanie.

Szkolna biblioteka zachęca do wzięcia udziału w zorganizowanym przez Nowotarską Grupę Mieszkańców „Pamięć” spotkaniu z pisarką Barbarą Wachowicz, które odbędzie się w MOK-u 18 października 2016r. ( wtorek) o godz. 18.00.
Barbara Wachowicz w ciekawy sposób opowie o tych, którzy stali się symbolem miłości Ojczyzny, m.in. o Adamie Mickiewiczu, Henryku Sienkiewiczu, Fryderyku Chopinie, Sewerynie Goszczyńskim oraz harcerzach Szarych Szeregów.

4 lutego gościliśmy panią dyrektor Biblioteki Pedagogicznej – Jagodę Jurkowską, która wzięła udział w akcji „Znani, nieznani czytają dzieciom bajki”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, nasz gość szybko nawiązał dobry kontakt z maluchami. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały podanych w atrakcyjnej formie informacji o pracy w specjalistycznej bibliotece. Pani dyrektor przeczytała uczniom ulubioną bajkę ze swojego dzieciństwa – Rybak i sosna Ewy Szelburg – Zarembiny.