Mamy tytuł "Szkoła z klasą" !!!

Dnia 14 X 2003 r. "Gazeta Wyborcza" ogłosiła listę szkół podstawowych i gimnazjów, które po pełnym roku pracy otrzymały tytuł "Szkoła z klasą". Spośród 3118 szkół z całej Polski, nasza szkoła otrzymała ten tytuł jako jedyna w naszym mieście i jedna z sześciu w powiecie nowotarskim. Potwierdzeniem tego sukcesu jest Certyfikat jaki otrzymaliśmy i list gratulacyjny od organizatorów (Jacek Strzemieczny - CEO, Piotr Pacewicz - "Gazeta Wyborcza"). Do konkursu przystąpiło ponad 4000 szkół z naszego kraju. Nasz sukces jest efektem wytrwałej pracy sześciu zespołów zadaniowych pod przewodnictwem:

1. "Jak wychować ludzi z pasją" - M. Grzybek
  2. "Poinformujmy jak oceniamy" - H. Bańka
  3. "Festiwal nauki" - B. Mickiewicz
  4. "Nasza mała i wielka ojczyzna" - A. Gruszka
  5. "Szkoła bez przemocy" - U. Stefańska
  6. "Dostępny komputer i Internet" - J. Stański

Do szkolnego kalendarza imprez weszły na trwałe święta, którym początek dała praca w ramach akcji "Szkoła z klasą". "Pierwszy dzień wiosny" - zamienił się u nas w "Dzień Regionalny" - pełen tańców, muzyki, rękodzieła artystycznego i góralskich smakołyków. "Dzień Dziecka" - zbiegł się ze "Świętem Polskiej Szkoły" - podczas, którego uczniowie i nauczyciele mieli mozliwość prezentacji osiągnięć swojej całorocznej pracy. Te święta to tylko przykłady kontunuacji szczytowych założeń "Szkoły z klasą". Teraz mamy wielki powód do dumy i do dalszej, solidnej pracy!