W związku z Dniem Dziecka

biblioteka przygotowała w holu szkoły wystawę

prezentującą dzieła znanych polskich malarzy ,

której bohaterami są właśnie dzieci.

Otwórz zdjęcie

Szkolna biblioteka przygotowała zaprezentowaną w głównym holu szkoły

wystawę związaną z trwającym Rokiem Polskiego Romatyzmu.

To doskonała okazja na poznanie lub przypomnienie sobie dorobku

polskich romantyków tworzących w różnych dziedzinach - literaturze,

muzyce, malarstwie i architekturze.

Wystawa odwołuje się do ważnych przeżyć naszego narodu, ale też

prezentuje ówczesna modę.

Zachęcamy do jej obejrzenia!

Szkolna biblioteka z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowała w holu szkoły okolicznościową wystawę, która przytacza najważniejsze informacje oraz ukazuje sylwetki wybranych Niezłomnych. Zaprezentowane eksponaty pozwolą uczniom lepiej zrozumieć trudne losy Żołnierzy Wyklętych. 1 marca, w dniu święta, oglądający wystawę mogli posłuchać piosenek o bohaterach niepodległościowego podziemia oraz obejrzeć powstałe do nich teledyski. Na uwagę zasługuje fakt, iż z inicjatywą opowiadania dzieciom o ekspozycji zgłosił się uczeń kl.3d Jakub Bryniarski. Wspierany przez pana Dyrektora, wspaniale poradził sobie z tym zadaniem.

29 kwietnia 2013r. w naszej szkole zagościł Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Przy okazji mógł również ocenić pracę szkolnej biblioteki. W holu szkoły obejrzał przygotowaną przez panie bibliotekarki wystawę dotyczącą Juliana Tuwima w roku poświęconym temu poecie. Kurator zwrócił uwagę na przygotowaną przez bibliotekę tablicę poświęconą patronowi szkoły – Konfederacji Tatrzańskiej. Oglądając pomieszczenia biblioteczne, Pan Kurator zainteresował się funkcjonowaniem biblioteki oraz centrum multimedialnego, a także trwającą akcją „Podaruj książkę bibliotece". Dyrektor Szkoły Krzysztof Kuranda, podsumowując wizytę, wyraził zadowolenie z przebiegu spotkania, które pokazało efekty rzetelnej pracy nauczycieli.