Aktywna tablica
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/zeszyt_6 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/rajd_szlakami_kt oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/tarnowskie_gory oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/baw_sie_razem oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/mm oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/dd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - 19 czerwca 2019 r.

kl. VIII - godz. 8.00

kl. VII, VI - godz. 9.30

kl. V, IV - godz. 10.30

kl. III, II, I, 0 - godz. 11.30

DSCN8901 cr

 

Ania Rakoczy, Mistrzyni Ortografii w szkolnym konkursie ortograficznym oraz Kacper Krzystoń, Wicemistrz Ortografii (uczniowie kl. 3a) reprezentowali naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym w dniu 30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu. Do rywalizacji przystąpili również uczniowie szkół podstawowych nr 3,4,6 i 11. Dyktando oraz test ortograficzny nie były łatwe. Mimo to Ania napisała wspaniale zdobywając I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii wśród nowotarskich trzecioklasistów. Kacper zdobył IV miejsce, za co również należą mu się brawa. W dniu 18 czerwca 2019 r. w MOK odbyło się uroczyste miejskie zakończenie roku szkolnego z udziałem władz miejskich, dyrekcji szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców i uczniów- prymusów, którzy w tym roku szkolnym mieli najwyższe średnie ocen oraz sukcesy w konkursach międzyszkolnych. Uczniowie, a wśród nich również Ania  otrzymali nagrody. Gratulujemy Ani i Kacprowi oraz życzymy im dalszych sukcesów. 

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w finale akcji Pola Nadziei zorganizowanym przez fundację im. Adama Worwy, którą przez cały rok szkolny wspieraliśmy  w różnych akcjach charytatywnych.

Uczniowie i nauczyciele z wielu szkół zebrali się na płycie rynku, skąd wyruszył barwny, żonkilowy przemarsz do MOK - u. Tam odbył się koncert,  podczas którego mogliśmy obejrzeć występy wielu uzdolnionych młodych artystów. Gościem specjalnym był uczeń naszej szkoły - Karol, który wręczył nagrody zwycięzcom konkursów.

Następny finał za rok.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za  wsparcie wszystkich działań w bieżącym roku szkolnym, poświęcony czas i wielkie serca.

Opiekunki wolontariatu - Agnieszka Klocek , Katarzyna Smosna, Urszula Piotrowska

 

001 001b 007 009

 

 

 

 

11 czerwca w SP nr 11 odbył się finał nowotarskiego konkursu „40 lat minęło …. od Pielgrzymki Jana Pawła II do Nowego Targu”.

   W kategorii plastycznej kl. I – III

- I miejsce zajęła Monika Watycha z kl. I a,

- wyróżnienie – Lena Barańska z kl. I b.

   Uczniowie z kl. IV – VI musieli wykazać się wiedzą ogólną o życiu Jana Pawła II, jak również zadeklamować utwór o Wielkim Polaku.

Zwycięzcami tej kategorii zostali nasi uczniowie:

- I miejsceStanisław Przesławski z kl. IV d (opiekun – p. H. Turska),

- II miejsce Klaudia Podkanowicz z kl. IV a ( opiekun - p. Z. Haas),

- III miejsceWeronika Wilk z kl. IV b ( opiekun - p. H. Turska),

- wyróżnienie – Teodor Łomonos z kl. IV a (opiekun – p. Z. Haas).

Serdecznie gratulujemy!

12 czerwca zorganizowaliśmy w szkole apel ekologiczny. Niestety kapryśna majowa aura nie pozwoliła na planowany na płycie rynku happening ekologiczny.

Uczniowie klas VIIa i VIIIa przedstawili inscenizację związaną z ochroną środowiska. Występ urozmaiciły pokazy grup tanecznych z SP1 i SP5 oraz piosenki o tematyce ekologicznej wykonane przez zespół muzyczny.

Opiekę nad uczniami sprawowali Małgorzata Brożek i Zdzisław Góźdź. Panie Agnieszka Chowaniec, Anna Palider, Agnieszka Pajerska i Kazimiera Śmiałkowska przygotowały pokazy zespołów tanecznych, natomiast grupą muzyczną kierowały panie Danuta Kuros i Ewa Groblicka.

Na jednym z przedstawień zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Dyrektor Elżbieta Jankowska.

12 czerwca zorganizowaliśmy w szkole apel ekologiczny. Niestety, kapryśna majowa aura nie pozwoliła na miejski happening ekologiczny, który planowaliśmy w maju na płycie nowotarskiego rynku.

Klasy VIIa i VIIIa przedstawiły inscenizację obrazującą problemy zwiazane z ochroną środowiska, a grupy taneczne i muzyczne z SP5 i SP1 urozmaiciły apel efektownymi popisami.

Opiekę nad uczniami sprawowali Małgorzata Brożek i Zdzisław Góźdź. Grupę wokalną przygotowały Danuta kuros i Ewa Groblicka, zaś grupami tanecznymi ze szkoły nr 1 kierowały panie Agnieszka Chowaniec, Anna Palider i Agnieszka Pajerska.

Swoją obecnością na jednym z występów zaszczyciła nas Pani Dyrektor SP1 Elżbieta Jankowska.

   Pod koniec roku szkolnego, najstarsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, by zobaczyć znajdujący się tam, były nazistowski obóz koncentracyjny.

   Nasz pobyt na terenie muzeum rozpoczęliśmy od bramy głównej z napisem „Arbeit macht frei”. Następnie zwiedziliśmy bloki i budynki obozowe, które krok po kroku ukazywały nam tragiczną i bolesną codzienność życia więźniów. Wyjątkowo wzruszył mnie widok prywatnych rzeczy należących do tych, którzy w tym miejscy zostali bestialsko zamordowani… małe dziecięce buciki, kubeczki, walizki…

Auschwitz – Birkenau to miejsce z trudną historią. Ludobójstwo, którego się tam dopuszczono wstrząsnęło całym światem. Ludzie, którzy tam PART 1559244015171 3trafili, tracili nie tylko swą rodzinę, ale także godność, a nawet imię i nazwisko. Jak powiedział jeden z więźniów – Kazimierz Piechowski: „ Na tamten czas byłem numerem”.

 

Miejsce to, na długo pozostanie w mojej pamięci.

                                                                                                                                                                                             Maja 8a

 

   Mój pobyt w dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau był wyjątkowo ciężkim przeżyciem. Trudno mi było powstrzymać się od łez, gdy przewodnik opowiadał o dokonanych tam zbrodniach i codzienności życia więźniów. Trudno uwierzyć, jak nieludzkie panowały tam warunki. Więźniowie byli upokarzani, chciano pozbawić ich godności i jakiejkolwiek nadziei na przyszłość. Sprowadzano ich do roli nic nieznaczącego przedmiotu.

   My, dzisiejsza młodzież, nie mamy żadnego wpływu na to, co się wydarzyło kilkadziesiąt lat temu, ale uważam, że należy interesować się historią, wyciągać wnioski i dbać o to, aby podobne wydarzenia nigdy już nie miały miejsca. Nie dajmy wciągnąć się dziś w konflikty. Pielęgnujmy w naszym życiu wszystko to, co nas łączy, a nie dzieli. Pamiętajmy też słowa jednego z więźniów obozu w Auschwitz, mojego przodka, Pana Tadeusza Smreczyńskiego, który powiedział: Uważam, że człowieka nie można wyzbyć człowieczeństwa dopóty ma jakieś wartości, w które wierzy i jest im wierny. Godność to istota osoby ludzkiej.

                                                                                   Julia 8b

jakub skalany 1

 

     "Matematyka jest najpiękniejszym tworem ducha ludzkiego. Tylko państwa, które pielęgnują matematykę, mogą być silne i potężne." te słowa Stefana Banacha cytowane przez organizatorów otworzyły oficjalne podsumowanie wojewódzkiego konkursu: Krakowska Matematyka, którego laureatem, już po raz drugi, został uczeń klasy 6a - Jakub Skalany. Rywalizował z ponad 130 uczniami całego województwa małopolskiego, wywalczył 5 miejsce co dało mu tytuł laureata.

 

 

Szczegóły rozdania nagród można obejrzeć na stronie:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=5xDaLWioawA

 

 

Serdecznie gratulujemy!

Zakończyliśmy szkolny konkurs „ Ligi Matematycznej” . Poniżej przedstawiamy wyniki:

Klasa IV:

  1. Stanisław Przesławski – 199 pkt
  2. Teodor Łomonos – 192 pkt
  3. Klaudia Podkanowicz – 176 pkt

Klasa V:

puchar

  1. Stanisław Ścisłowicz – 217 pkt
  2. Zuzanna Bryniarska – 210,5 pkt
  3. Inga Chrzanowska – 184 pkt

Klasa VI:

  1. Jakub Skalany – 198 pkt
  2. Krzysztof Jachymniak – 156 pkt
  3. Ilona Markowicz – 136 pkt

Klasa VII:

  1. Jan Bal – 105 pkt
  2. Szymon Klimek – 91 pkt
  3. Patrycja Jastrzębska – 82 pkt

Klasa VIII

  1. Jakub Hałabura – 149 pkt

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  Już dziś zachęcamy do dalszych matematycznych zmagań w przyszłym roku szkolnym!

W maju odbył się etap szkolny całorocznego konkursu matematycznego.
Uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę punktów, to: 

 

klasy VI:

Jakub Skalany (kl. VI a) – 19 punktów,
Jan Jagiełowicz(kl. VI c) – 17 punktow,

 

klasy V:mat1 300x225

Stanisław Ścisłowicz (kl. V c)  – 16 punktów;
Zuzanna Bryniarska (kl. V d) – 15 punktów,

 

klasy IV:

Teodor Łomonos (kl. IV a)  – 19 punktów,
Stanisław Przesławski (kl. IV d)  – 15 punktów,
Klaudia Podkonowicz (kl. IV a)  – 11 punktów.

 

Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 19.

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY!!! 

                                                              

 

                                                                         

Rok szkolny zbliża się ku końcowi. Czas na podsumowania.

Uczniowie naszej szkoły  w bieżącym roku szkolnym rozwiązywali wiele różnorodnych zadań związanych z trudnościami ortograficznymi. Były karty pracy, krzyżówki, rebusy, mapy, opowiadania i sprawozdania.

Wszyscy walczyli  dzielnie z bykami ortograficznymi.

Oto zwycięzcy: 

I miejsce - Stanisław Przesławski 4 d

II miejsce - Zuzanna Bryniarska 5 d

III miejsce - Jakub Skalany 6 a

Tuż za podium znalazły się: Natalia Natkaniec 6 d, Ilona Markowicz 6 d, Inga Chrzanowska 5 d.

Gratuluję i dziękuję wszystkim,którzy brali udział w zmaganiach. Do zobaczenia!

Organizator: Urszula Piotrowska

 

     To pamiętne wydarzenie uczciliśmy również w naszej szkole. W piątek, 07.06.2019 roku zebraliśmy się cała społecznością uczniowską wraz z gronem pedagogicznym przed budynkiem szkoły aby pomodlić się do św. Jana Pawła Il i zaśpiewaliśmy „ Barkę”.
Ponadto zorganizowana została wystawa szkolna w holu szkoły poświęcona pielgrzymce papieża, w której zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów oraz listy do ojca świętego i wiersze o papieżu Polaku.
Za akompaniament muzyczny była odpowiedzialna pani Dorota Kuros.
Obydwie akcje zorganizowały pani Zofia Haas i pani Halina Turska.

DSCN87201

 

Do tegorocznych zmagań ortograficznych trzecioklasistów przystąpiło dwudziestu uczniów z klas 3a i 3b. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII wywalczyła sobie Ania Rakoczy z kl. 3a, WICEMISTRZEM ORTOGRAFII został Kacper Krzystoń z kl. 3a, natomiast miejsce III przypadło Mai Nycz z kl. 3a i Jakubowi Pawluśkiewiczowi z kl. 3b. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe przekazane przez bibliotekę szkolną, za które dziękujemy. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele organizujący konkurs ortograficzny dla klas III: Celina Głodek i Ludmiła Sznajder

DSC 1092

 

1 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie "Eksperyment Łańcuchowy".
Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie urządzenia, w którym wykorzystanie zjawisk fizycznych pozwoliło na przetransportowanie metalowej kulki. Tu liczyła się ilość zastosowanych zjawisk fizycznych, skuteczność urządzenia oraz kreatywność i estetyka jego wykonania.

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny.

 

 

 

Zapraszamy rodziców na Otwartą Środę 5 czerwca w godz. od 16.00 do 17.00.

W dniach 5- 17 maja, w holu naszej szkoły zostały wystawione prace plastyczne naszych uczniów prezentujące historie biblijne. Wystawa była zorganizowana z racji Narodowego Czytania Pisma Świętego. 

Uczniowie, zachęceni na lekcjach religii, pogłębiali w ciągu całego roku szkolnego swoją wiedzę z zakresu Starego i Nowego Testamentu również w wolnym czasie. Czytali teksty biblijne a następnie wykonywali do nich ilustracje. W wyniku tego powstały piękne i kreatywne Ilustrowane Biblie. 

Na zakończenie tygodnia biblijnego, 27 uczniów klas drugich i piątych wzięło  udział w konkursie plastycznym.

Nagrodzone zostały prace następujących uczniów:

 

Kategoria klas 4-5:

Magdalena Pajerska , kl.4c- miejsce l

Teodor Łomonos , kl.4a- miejsce I

Klaudia Podkanowicz , kl.4a- miejsce ll

Zuzanna Gromczak, kl.4c- miejsce lll

Maja Grzegorczyk, kl.4d - miejsce lll

Jakub Bryniarski, kl.5d- wyróżnienie

 

Kategoria klas 2

Weronika Wojtczyk, kl.2b - miejsce l

Adam Pawlikowski, kl.2b- miejsce ll

Michał Ścisłowicz , kl.2b- miejsce lll

Kalina Smoleń, kl.2b- wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do dalszego czytania Pisma Świętego. 

Autorem konkursu oraz wystawy jest pani Zofia Haas.

Galeria zdjęć.

Tegoroczny szkolny konkurs ortograficzny dla klas drugich przebiegał w trzech etapach. Z przyjemnością informujemy, że najlepszymi okazali się: Ania Rakoczy z kl. 2a, która została mistrzem ortografii klas II, Marcin Kowal z kl. 2b- wicemistrz  ortografii klas II, a Kacper Krzystoń z kl. 2a oraz Rafał Balicki z kl. 2b otrzymali wyróżnienia. Do finału doszli również z bardzo dobrym wynikiem Sławek Lichaj z kl. 2a oraz Karina Mierzejewska  z kl. 2b. Gratulujemy uczniom świetnej kondycji ortograficznej i życzymy dalszych sukcesów w klasie trzeciej.

               Organizatorki konkursu: Celina Głodek i Ludmiła Sznajder

W tym roku szkolnym konkurs ortograficzny dla klas II odbył się w trzech etapach. Mistrzem ortografii wśród uczniów klas II została Ania Rakoczy z klasy 2a, a tytuł wicemistrza zdobył Marcin Kowal z klasy 2b. Wyróżnieni zostali: Kacper Krzystoń z kl. 2a i Rafał Balicki z kl. 2b. Do finału konkursu zakwalifikowali się również: Sławek Lichaj z kl. 2a i Karina Mierzejewska z kl. 2b. Gratulujemy uczniom bardzo dobrej kondycji ortograficznej i życzymy dalszych sukcesów w klasie trzeciej.

                                             Organizatorki konkursu: Celina Głodek i Ludmiła Sznajder

     Szkolne Koło Teatralne uprzyjemniło społeczności szkolnej oczekiwanie na wakacje przedstawieniem pt. Uratować Czerwonego Kapturka, wyreżyserowanym przez p. Ewę Datę.
Odbyło się ono 14 czerwca 2018r. na sali gimnastycznej, która to za sprawą rozbudowanej scenografii na 3 godziny lekcyjne stała się imponującą przestrzenią sceniczną. Nowatorski przebieg przedstawienia oraz zaskakująca interpretacja znanej bajki wzbudziły wiele pozytywnych emocji i gromkie brawa widowni.

     Wystąpili następujący uczniowie: Amelia Marszałek, Magdalena Mroszczak, Marta Kołacz, Hubert Gargas, Kajetan Olcoń, Ilona Markowicz, Lena Bonar, Julia Rzymowska, Aleksandra Ludzia, Jędrzej Kluska, Zofia Jarkiewicz, Izabela Nowobilska oraz Adrian Nowobilski, który odpowiedzialny był za oprawę dźwiękową przedstawienia.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu spektaklu, zwłaszcza p. Szymonowi Skalskiemu za wykonanie i wydrukowanie plakatu.

Dziękuję ks. Michałowi za mszę świętą oraz wszystkim uczniom i uczącym, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgii eucharystii, a także wszystkim uczestnikom.

Życzę dobrego wypoczynku podczas wakacji!

Zofia Haas

 

Klasy VI i VII - godz. 8.00
Klasy IV i V - godz. 9.00
Klasy III - godz. 10.00
Klasy "0", I i II - godz. 11.00

Kochana społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 i nie tylko. W piątek na zakończenie roku zapraszamy wspólnie z Fundacją im. Adama Worwy na aukcję charytatywną "CIACHO DLA KAMILA JONIAKA". Siostra Kamila jest uczennicą naszej Szkoły i to właśnie jej bratu chcemy pomóc.

Kamil choruje na nowotwór kości - a my możemy mu pomóc. Jest w trakcie leczenia, które kosztuje mnóstwo pieniędzy.

Prosimy wszystkie chętne mamy, nasze znakomite cukierniczki o wspaniałe wypieki. Ciasta można dostarczyć w piątek od godz. 8 na stołówkę szkolną. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Ciasta sprzedajemy od 9.00 do końca. Już dziś dziękujemy.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PYSZNE WYPIEKI - "NA MAXA"....... tym razem dla Kamila.

Na Polanie Łapsowej przy schronisku "Koliba" odbyło się uroczyste wprowadzenie do grona przewodników beskidzkich 18 nowych osób, a wśród nich jedna z naszych nauczycielek - p. Katarzyna Smosna. Ślubowanie od nowych przewodników przyjął prezes Zarządu Klubu Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. Witolda Pustówki Adam Jachymiak, a odznaki przewodnickie wręczył burmistrz Miasta Grzegorz Watycha. Kurs był organizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Gorce" w Nowym Targu, trwał niespełna dwa lata, a obejmował wykłady oraz wycieczki szkoleniowe na terenie całych Beskidów. Później należało zdać egzamin państwowy.
 
Gratulujemy!
 

     W dniu 13.06.2018r. w klasie III b, III c odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Byli to rodzice uczniów- pani Magdalena Cebula i Pan Zbigniew Krzysztofek. Opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt jak wykorzystują w trakcie służby. Wielką atrakcją była możliwość przymierzenia kamizelek, hełmów, masek, kajdanek, oraz potrzymanie broni.
Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

     11.06.2018r. kl. 3 b odbyła nietypową lekcję na Komendzie Policji. Policjanci opowiedzieli o swojej niezwykle potrzebnej, odpowiedzialnej i często niebezpiecznej pracy, a także o zagrożeniach, jakie czyhają na dzieci, zwłaszcza podczas nadchodzących wakacji. Dzieci zobaczyły miejsca pracy policjantów: gabinet komendanta, centrum dowodzenia, salę przesłuchań z lustrem weneckim, salę odpraw. Największe zainteresowanie wzbudził sprzęt, jakim posługują się się funkcjonariusze oraz różne pojazdy. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia. Być może wśród uczniów znajdują się przyszli stróże prawa.

"Dobry Start"1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Zmagania w Lidze Ortograficznej dobiegły końca. Przez cały rok wytrwale i z uporem uczniowie walczyli z ,,bykami ortograficznymi'', wykonując różne zadania, powtarzając i utrwalając zasady pisowni.

Ostatnie zadanie polegało na zaprojektowaniu  plakatu ze słowami sprawiającymi  trudności w pisowni.  Na  szczególne wyróżnienie zasłużyły dwie prace - Zuzi Bryniarskiej i Kuby Skalanego i to oni wywalczyli dodatkowe 30 punktów.  Wszystkie plakaty można obejrzeć na tablicy Ligi.

Wyniki całorocznych zmagań przedstawiają się następująco:

1. Zuzanna Bryniarska 4 d  - 184 p.   SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

2. Jakub Skalany 5 a - 163, 5 p. -  I WICEMISTRZ ORTOGRAFII

3. Izabela Nowobilska 4 d - 162, 5 p. - II WICEMISTRZ ORTOGRAFII

Pozostali uczestnicy według ilości zdobytych punktów:

Adrian Nowobilski 7 a  - 153, 5 p., Amelia Kudasik 5 d - 120, 5 p., Laura Dzioboń 5 d - 111 p., Maria Lelito 5 d - 107, 5 p.,Wiktoria Ferek 5 d - 106, 5 p.,  Ilona Markowicz 5 d  - 106 p., Natalia Natkaniec 5 d - 98 p., Inga Chrzanowska 4 d - 81,5 p., Gabriela Czerwińska 5 a - 62 p., Rafał Choroba 5 a - 27 p., Patrycja Pawluśkiewicz 4 e - 15 p., Jakub Staszel 4 e - 14,5 p., Ida Warzecha, Julia Nosidlak 4 b - 9 p.

Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom Ligi Ortograficznej. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie na projekt znaczka pocztowego pt. "Czas na zdrowie". Do dalszego etapu wysłano prace Kacpra Błachuta, Ilony Markowicz i Jakuba Węgrzyna. W dniach od 1-14 lipca (od godz. 12.00) można na nie głosować przez internet. Po wejściu na stronę www.oczamimlodych.pl w zakładce projekty wyświetlą się znaczki wszystkich uczestników konkursu. Głosujący musi wybrać jednorazowo cztery prace, wtedy głos będzie ważny. Nagrodą jest wydrukowanie przez Pocztę Polską projektu znaczka wraz z nazwiskiem ucznia i nazwą szkoły. Zagłosuj na prace naszych uczniów i rozsław naszą szkołę.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - 23 czerwca (piątek):

klasy IV, V, VI - godz. 8.00

klasy II, III - godz. 9.30

klasy 0, I - godz. 11.00

 

P2010942W dniu 19 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród. P2010944
Wynik "bardzo dobry" uzykali:

Skalany Jakub - klasa 4a
Błachut Kacper - klasa 5c

Wyróżnieni zostali:

Przesławski Stanisław - klasa 2e
Złoza Anna - klasa 2e
Janusz Szymon - klasa 2e

Bryniarska Zuzanna - klasa 3d
Szarek Krzysztof - klasa 3c
Szlachtowska Jagoda - 3e
Paczka Józef - klasa3c
Pawlikowski Karol - klasa 3c

Pajerski Bartek - klasa 4a
Kudasik Amelia - klasa 4d
Rakoczy Daniel - klasa 4a

Złoza Rafał - klasa 6c
Chrzanowska Olga - klasa 6b
Janusz Łukasz - klasa 6d

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Gołębiowska
Katarzyna Smosna

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej produkcji filmowej Nowotarskiej Telewizji Kablowej - reportażu, zatytułowanego "Szlakiem nowotarskich szkół", w którym odwiedzamy wszystkie publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne w Nowym Targu oraz rozmawiamy z osobami, które w naszym mieście podejmują kluczowe decyzje w sprawie oświaty.

Zobacz artykuł zawierający film.

Rada Rodziców przy szkole Podstawowej nr 5 zaprasza w ostatnim dniu roku szkolnego (23 czerwca) na akcję charytatywną "Ciacho dla Maksa". Przez cały dzień będzie można w naszej szkole zjeść smaczne ciastko. Zebrane środki przeznaczone będą na dodatkowe leczenie Maksa Batkiewicza. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

W baśniowej krainie ,,Kopciuszka" gościli ostatnio rodzice młodych aktorów z kl.3 b. Szczególna , bo z przymrużeniem oka, fabuła przedstawiała zawoalowane śmiechem pewne prawdy życiowe. Całość występu uczniów została entuzjastycznie przyjęta przez widownię.​

Dobiegły końca zmagania uczniów biorących udział w szkolnej Lidze Ortograficznej. Przez cały rok szkolny uczniowie klas IV -VI gromadzili punkty, pisząc dyktanda, rozwiązując testy ortograficzne, projektując plakaty, układając własne krzyżówki. Powtórzyli dzięki temu i utrwalili wiele zasad pisowni.

Miło mi poinformować, że Mistrzem Ortografii naszej szkoły została Laura Dzioboń - uczennica klasy IV d. Udało jej się zebrać152,5 p. Drugie miejsce zajął Adrian Nowobilski z klasy VI a, uzyskując 151 p. Na trzecim miejscu z wynikiem 144 p. znalazła się Amelka Kudasik z klasy IV d.

Pozostali uczestnicy według ilości zdobytych punktów:

Jakub Skalany - 141 p.

Ilona Markowicz - 119,5 p.

Wiktoria Ferek - 108 p.

Natalia Natkaniec - 105,5 p.

Kinga Kubik - 99 p.

Gabrysia Czerwińska - 95 p.

Julia Chowaniec - 74,5 p.

Amelia Marszałek - 54 p.

Julia Tynus - 41,5 p.

Natalia Pacyga - 14 p.

Maja Bobrowska i Julia Zych - 13 p.

Tomasz Tomasini - 5 p.

Gratuluję wszystkim uczestnikom!  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

2 czerwca w sali obrad Urzędu Miast Nowy Targ Wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek oraz naczelnik Wydziału Oświaty Janusz Stopka wręczyli nagrody dla uczniów nowotarskich szkół podstawowych, za udział w szkolnych konkursach: matematycznym, ortograficznym oraz z języka angielskiego.

Nasza szkoła organizowała konkurs matematyczny klas III „Młody Mistrz Matematyki”

Najlepsi Młodzi Matematycy kl. III 2017 roku:

1 m-ce Franciszek Bartoszko SP11
2 m-ce Kewin Luzar SP2
3 m-ce Jakub Staszel SP2

Puchar Przechodni Młodego Mistrza Matematyki, w tym roku wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

Serdeczne Gratulacje!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły - mgr Bogumiła Boroń, mgr inż. Adriana Boroń, mgr Bożena Zelek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów realizując swoje pasje i zainteresowania matematyczne.

30 maja odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. III „Młody Mistrz Matematyki.” Celem tego konkurs jest rozwijanie zainteresowań uczniów uzdolnionych matematycznie, oraz kształtowanie samodzielnego, kreatywnego, logicznego i twórczego myślenia. Wzięło w nim udział osiemnastu najlepszych Młodych Matematyków, wyłonionych w szkolnych konkursach matematycznych, ze szkół: SP2, SP3, SP4, SP5, SP6, SP11.Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Matematyki klas III 2017 roku, oraz o puchar przechodni dla swojej szkoły w klasyfikacji drużynowej.

Najlepsi Młodzi Matematycy kl. III 2017 roku:

1 m-ce Franciszek Bartoszko SP11
2 m-ce Kewin Luzar SP2
3 m-ce Jakub Staszel SP2

Główne nagrody zostaną wręczone na najbliższej Sesji w Urzędzie Miasta, na którą zostaną zaproszeni zwycięzcy wraz z rodzicami i nauczycielami. Natomiast każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominek – monetę numizmatyczną z limitowanej serii.
Klasyfikacja drużynowa:
1 m-ce SP2
2 m-ce SP5
3 m-ce SP11
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Puchar przechodni otrzymuje Szkoła Podstawowa nr 2

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły - mgr Bogumiła Boroń, mgr inż. Adriana Boroń, mgr Bożena Zelek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów realizując swoje pasje i zainteresowania matematyczne.

d dziecka plywalnia

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/zeszyt_6 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przez cały rok szkolny 2015/2016 w klasach I-III trwał konkurs na najpiękniejszy zeszyt. Celem konkursu było wyrabianie u uczniów poprawności,  czytelności pisma oraz dbałości o ogólną estetykę zeszytu (rysunki, podkreślenia, kolory, własny pomysł na piękny zeszyt). Staranność wyrabiana od najmłodszych lat pomaga w kształtowaniu postawy sumienności, dokładności i estetyki we wszystkich wykonywanych pracach.

Na konkurs wpłynęło 47 zeszytów z klas 1b, 1c, 1d, , 2c, 2d, 2e, 3a, 3d. Przyznano 25 nagród. Nagrody książkowe  zostały zakupione przez bibliotekę szkolną i uczniowie otrzymali je wraz ze świadectwami. W holu szkoły zorganizowano wystawę nagrodzonych zeszytów. 

{gallery}2015_16/zeszyt_6{/gallery}

Nagrody otrzymali :

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/rajd_szlakami_kt oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 20-21 czerwca 2016r. odbył się po raz pierwszy Rajd Śladami Konfederacji Tatrzańskiej. Organizatorkami były panie: Małgorzata Kupczyk (przewodnik beskidzki) i Danuta Kuros. Opiekunami byli: p. Radosław Kupczyk i Lidzia Kupczyk.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy miejsca związane z konfederatami - w Nowym Targu, w Waksmundzie, w Szaflarach i Zakopanem. Braliśmy też udział w zajęciach na Strzelnicy Sportowej LOK w Nowym Targu (nauka strzelania z broni pneumatycznej, pokaz zabytkowej broni z okresu II wojny światowej, wpisy nazwisk i imion na liście uczestników przy pomocy starodawnej maszyny do pisania).

W drugim dniu wybraliśmy się na Turbacz ŚCIEŻKĄ PARTYZANCKĄ prowadzącą z Łopusznej. Przy schronisku odbył się quiz "Jeden z dziewiętnastu" z nagrodami. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę przewodnik po trasie, którą przeszliśmy. Nagrody, pamiątki i przejazdy ufundowała Rada Rodziców.

Rajd był udany.

Do zobaczenia za rok!

{gallery}2015_16/rajd_szlakami_kt{/gallery}

Rok szkolny 2015/2016 to trzynaście lat trwania akcji „Znani i nieznani czytają dzieciom bajki”.
Akcją objęci są uczniowie klas 0-3, którzy słuchają fragmentu książki czytanej przez lektora, następnie rozmawiają o jej treści i zadając pytania poznają informacje o pracy gościa . Podsumowaniem spotkania są wykonywane przez uczniów prace plastyczne związane z prezentowaną książką.
W tym roku czytali nam: p. Grzegorz Watycha - burmistrz Nowego Targu, p. Roman Wolski - rzecznik nowotarskiej policji, p. Wojciech Ujwary – sędzia, p. Walter Braunohler konsul USA, p. Sławomir Rusin – redaktor, p. Jagoda Jurkowska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu, p. Grzegorz Daniec – naczelnik Urzędu Skarbowego, p. Maciej Kot – skoczek narciarski, p. Stanisław Borzęcki – księgarz.
W konkursie literackim polegającym na napisaniu własnej bajki 3 przyznano wyróżnienia ;Maja Brzyzek 2F, Tomasz Watycha 1D,Aleksandra Ślusarska 2D. Nagrodę otrzymała Gabriela Czerwińska z klasy 2D.
Uroczyste podsumowanie odbyło się 1 czerwca w MOK w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 0-3.Organizatorki bardzo dziękują Radzie Rodziców za finansowe wsparcie akcji.

Organizatorki:

D. Fryźlewicz, E. Olejarz, A. Gołębiowska

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/tarnowskie_gory oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

11 uczniów z naszej szkoły brało udział w wycieczce do Tarnowskich Gór. Wyjazd zorganizowanizował Urząd Miasta Nowy Targ w nagrodę za bardzo wysokie wyniki w nauce oraz osiągniety wynik w sprawdzianie szóstoklasistów.

{gallery}2015_16/tarnowskie_gory{/gallery}

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/baw_sie_razem oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

9 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Miejskiej Hali"Gorce" 24 uczniów z klas I-III brało udział w turnieju. Wśród konkurencji był bieg na 40 m, sztafeta i tor przeszkód. Nasi zawodnicy bardzo dzielnie walczyli i zarazem bawili się na sportowo. Mali sportowcy mieli okazję nauczyć się kilku zasad rywalizacji, gdyż niektórzy z nich po raz pierwszy brali udział w zawodach. W ogólnej klasyfikacji stanęliśmy na podium. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród nowotarskich szkół podstawowych. Otrzymaliśmy puchar, dyplom i słodkości dla wszystkich reprezentantów.

{gallery}2015_16/baw_sie_razem{/gallery}

Z dumą możemy pochwalić się wynikami ze sprawdzianu na zakończenie nauki w klasach VI w roku szkolnym 2015/2016. wyniki zaprezentowane na wykresie, potwierdziły dominację i ustabilizowaną, wysoką „formę” uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu. Nasza szkoła jest liderem nie tylko w Nowym Targu ale również w województwie małopolskim. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

    Dziś już stało się jasne, że we wrześniu za wakacjami nie będą tęsknili uczniowie klas I-III, gdyż nasza szkoła, jako jedna z trzystu w Polsce, zakwalifikowała się do nowej edycji programu MegaMisja.

    Dzieci dowiedzą się m.in. jak unikać niebezpieczeństwa i dbać o swoją anonimowość w sieci, jak kulturalnie się w niej zachowywać, czy też jak odróżnić treści wiarygodnie od niewiarygodnych.

    Autorami tego ogromnego sukcesu są p. Bożena Bielska i p. Szymon Skalski, którzy nakręcili trzydziestosekundowy filmik zapraszający MegaMisję do naszej szkoły.

Filmik zapraszający MegaMisję

Strona programu MegaMisja

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

 

Pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkową uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej patrona naszej szkoły- Konfederację Tatrzańską oraz jej przywódców. Odbędzie się ona w piątek, 10 czerwca 2016r. Towarzyszyć jej będą wydarzenia, takie jak: sesja popularnonaukowa (9.06), spektakl w MOK-u (10.06) oraz imprezy rekreacyjno-turystyczne (11.06).

Konfederacja Tatrzańska jest patronem naszej szkoły od 46 lat. Jej twórcy są dla naszych uczniów wzorem postaw patriotycznych, miłości do podhalańskiej ziemi, umiłowania ślebody, przykładem dobrze pojętego góralskiego honoru. Konfederacja Tatrzańska stanęła do walki z niemieckim okupantem, stanowiła formę protestu przeciw akcji germanizacyjnej Goralenvolk. Nasi bohaterowie rzucili na szalę swe życie i zapłacili cenę najwyższą. Byli do końca wierni wyznawanym wartościom i deklaracji ideowej, w którą wpisali: słowo „góral” to znaczy to samo, co „Polak z ducha i krwi”. Dzięki ich bohaterskiej postawie nie wstydzimy się historii mrocznych lat okupacji niemieckiej. Jesteśmy spadkobiercami tych bohaterów Małej Ojczyzny.

Każdy z nas potrzebuje dziś takich świadectw, a młode pokolenie - wzorców osobowych, dla których słowo Ojczyzna jest największą wartością. Tłumaczyć wciąż musimy sens i znaczenie słów: „honor, godność, przyzwoitość, patriotyzm, wiara”, by każdy z nas wciąż o nich pamiętał.

Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom, którzy wsparli ideę wmurowania tablicy na froncie szkoły. Przedstawiciele trójek klasowych na zebraniu Rady Rodziców ogromną ilością głosów zadecydowali o dofinansowaniu pamiątkowej tablicy. Decyzja ta jest świadectwem wielkiej mądrości i zaangażowania rodziców w procesie wychowania historycznego swoich dzieci. Łączy przeszłość z teraźniejszością, kultywuje tradycję i historię. Tablica codziennie będzie przypominała całej społeczności szkolnej o bohaterstwie konfederatów .

Płaskorzeźba wykonana przez wybitnego nowotarskiego rzeźbiarza – Michała Batkiewicza - daje gwarancję wysokiego poziomu artystycznego. Szkoła nasza oraz umieszczona na niej tablica staną się ważnym punktem na mapie Nowego Targu i Podhala, miejscem nie tylko pamięci, ale i uroczystości patriotycznych świadczących o chlubnych kartach górali w historii okupacyjnych lat.

O randze obchodów 75. rocznicy powstania Konfederacji Tatrzańskiej świadczy objęcie tych uroczystości Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy. Mszę Świętą odprawi i poświęci tablicę wysłannik Ksiądza Kardynała Stanisława Dziwisza. Wśród spodziewanych gości będą m.in. ostatnia żyjąca konfederatka p. Halina Dauksza, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Małopolski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta, Starosta, Wójtowie gmin, w których znajdowały się placówki konfederatów, samorządowcy miejscy i powiatowi oraz zaproszeni goście. Najważniejszymi uczestnikami czekającej nas uroczystości będą jednak uczniowie szkoły, nauczyciele i rodzice. Życzymy, by radość i duma rocznicowych dni udzieliły się wszystkim uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia.

 

Dyrekcja Szkoły

Krzysztof Kuranda

Maria Kursa

Grzegorz Słowik

Dnia 3.06.2016r. odbył się finał akcji POLA NADZIEI . Wzięli w nim udział uczniowie z 28 szkół. Naszą szkołę reprezentowała klasa 4d wraz z wychowawcą - panią Katarzyną Stalą. Żonkilowy marsz pełen radości przeszedł ulicami Nowego Targu. Następnie w MOK-u odbył się koncert charytatywny. W bieżącym roku szkolnym aktywnie wspieraliśmy fundację im. Adama Worwy poprzez następujące działania:
- rozprowadzanie cebulek żonkilowych,
- uroczyste sadzenie ,, pola nadziei" przed nowotarskim Starostwem,
- zbiórka pieniędzy na zakup paczek mikołajkowych dla podopiecznych fundacji,
- zdobienie wielkanocnych pisanek,
- udział uczniów klasy 6a w konkursie literackim,
- wykonanie palm wielkanocnych przez uczniów klasy 6d.
Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo w akcji. Wspierając ją, pomagamy ludziom walczącym z chorobami nowotworowymi.

Pomagajmy, dając innym nadzieję!!

Koordynator akcji - p. Urszula Piotrowska.

Zdjęcia z finału akcji - galeria pana Zbigniewa Krauzowicza

      31.05.2016r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali w finale Międzyszkolnego Konkursu o tytuł "Mistrza Ortografii Nowego Targu" dla kals IV-VI, który odbył się w SP3 w Nowym Targu. Cała czwórka doskonale zaprezentowała swoje umiejętności ortograficzne, co przełożyło się na wysokie miejsca na podium.

W kategori uczniów klas V-VI:

I miejsce zdobyła Izabela Sikorska z VIb,

II miejsce zdobyła Justyna Pędzimąż z VIb.

Dziewczynki przygotowała pani Beata Kuranda.

W kategori klas IV:

II miejsce zdobyła Paulina Garbacz z IVc,

III miejsce zdobył Michał Głodek z IVc.

Uczniów przygotowała pani Bożena Bielska.

Gratulujemy!

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/mm oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

2 czerwca odbył się w naszej szkole, IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. III „Młody Mistrz Matematyki.” Celem tego konkurs jest rozwijanie zainteresowań uczniów uzdolnionych matematycznie, oraz kształtowanie samodzielnego, kreatywnego, logicznego i twórczego myślenia. Wzięło w nim udział osiemnastu najlepszych Młodych Matematyków, wyłonionych w szkolnych konkursach matematycznych, ze szkół: SP2, SP3, SP4, SP5, SP6, SP11.Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Matematyki klas III 2016 roku, oraz o puchar przechodni dla swojej szkoły w klasyfikacji drużynowej. Do zdobycia było 120 punktów.

{gallery}2015_16/mm{/gallery}

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015_16/dd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W środę 1 czerwca w naszej szkole królowały: radość, taniec i duch sportowej rywalizacji. Ten niezwykły dzień rozpoczął pokaz taneczny w wykonaniu Agnieszki Sznajder z kl. Vd, Adriana Chowańca z kl. VIa, Basi Borkowskiej z kl. Vd i Leny Bonar z kl. IVd. Następnie wszyscy uczniowie, którzy przebrali się tego dnia, mogli wziąć udział w konkursie na najładniejszy strój. Punktem kulminacyjnym tego dnia były rozgrywki sportowe, w wyniku których zostali wyłonieni mistrzowie poszczególnych klas, tj.

  • klas czwartych - IVb
  • klas piątych - Va
  • klas szóstych - VId

{gallery}2015_16/dd{/gallery}

Klasy 0 - III uczestniczyły w podsumowaniu akcji "Znani i nieznani czytają dzieciom bajki". W barwnym korowodzie uczniowie przebrani za różne postacie, przeszli ulicami miasta do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie na scenie odbyło się zakończenie akcji.

Krótki film z przemarszu.

W poniedziałek 30 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Targu odbył się finał Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2016" dla uczniów klas II i III, w którym to wzięli udział nasi uczniowie, finaliści szkolnego konkursu ortograficznego "Mistrz Ortografii" w składzie:

Szymon Wócik kl. 3c
Amelia Kudasik kl. 3d

Wśród uczniów klas trzecich:
I miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii 2016" zdobyła Amelia Kudasik z kl.3d (wych. L.Sznajder),
II miejsce i tytuł "Wicemistrza Ortografii 2016" zdobył Szymon Wójcik z kl.3c (wych. H. Kubuszek).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

16 czerwca odbyła się wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego ufundowana przez Burmistrza Nowego Targu dla najlepszych uczniów klas szóstych. Nasza szkoła przedstawiła najliczniejsze grono uhonorowanych uczniów.

SP5 reprezentowało 11 uczniów z wszystkich czterech klas szóstych. Byli to: z klasy VI a – Jan Tischner i Anna Duda, z klasy VI b – Anna Osmala, Aleksandra Ścieżka, Tomasz Hosiawa i Paskal Zgierski, z klasy VIc – Zuzanna Wyszyńska, Daniel Zivković i Kamila Garbacz, z klasy VI d – Marek Kuros, Marta Słowik i Zuzanna Szopińska.

Celem wycieczki była integracja nowotarskiej młodzieży oraz poznanie krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Młodzież zwiedzała dwie jaskinie - Łokietka oraz Nietoperzową, Dolinę Prądnika, obejrzała zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa i Igłę Deotymy. Wszyscy, szczęśliwi i zmęczeni, późnym popołudniem wrócili do Nowego Targu.

Zainteresowani  uczniowie proszeni są o odbiór Karty Rowerowej do 3 lipca (piątek).

Zakończenie roku szkolnego 2014/15 – 26 czerwca:
klasy VI – godz. 800
klasy IV i V – godz. 930
klasy II i III – godz. 1030
klasy „0" i I – godz. 1130

Msza św. na zakończenie roku szkolnego – 25 czerwca (czwartek) godz. 1100.

Informujemy, że 25.06.2015 r. (czwartek) odbędą się spotkania:

- z rodzicami uczniów przyszłych oddziałów przedszkolnych o godz. 16.30,

- z rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych o godz. 17.30,

na którym zostaną przedstawione informacje dotyczące szkoły, jej funkcjonowania, zajęć lekcyjnych w oddziale, podręczników i niezbędnego wyposażenia uczniów. Na wątpliwości i pytania rodziców odpowiedzą: dyrektor, pedagog i nauczyciele. Będzie też możliwość obejrzenia pomieszczeń szkolnych m.in. sal, w których dzieci będą się uczyć. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Ogłaszamy rekrutację do projektu "Już pływam" na rok szk. 2015/16. Główne założenia:

  • termin realizacji zajęć - od 2 września do 15 grudnia 2015 r.,
  • kurs obejmuje 20 godz. lekcyjnych zajęć dla każdej grupy,
  • rekrutacja wśród uczniów klas I - IV (w roku szk. 2015/16),
  • 3 grupy 15 osobowe (dla SP5) mogą być mieszane wiekowo,
  • zasada równości płci,
  • przy rekrutacji w przypadku większej liczby chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń,
  • udział rodziców w kwocie 10 zł za kurs.

TERMIN składania wniosków upływa 1 lipca 2015 r.

UWAGA - dla uczniów przyszłych klas klas II przewidziano osobne zajęcia (20 godz.) na basenie w ramach zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego. Wnioski do pobrania ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły. We wniosku proszę już uwzglednić klasy na rok szkolny 2015/16.

 

 

Zakończyliśmy 20 godzinny cykl zajęć nauki pływania dla klas II. Zajęcia odbywały się od listopada do czerwca. Pod okiem instruktorów uczniowie zdobywali umiejętności pływackie. Niektórzy rozpoczęli naukę od oswajania z wodą, a obecnie pływają kilkoma stylami. W klasie 2d zajęcia zakończyły się nawet rywalizacją klasową w pływaniu na 25 metrów oraz w nurkowaniu w dwóch grupach w zależności od stopnia zaawansowania. W gr. I w pływaniu medalistami zostali: Zosia Bocheńska (I m.), Martyna Zapała (II m.), Oliver Straub (III m.). W nurkowaniu najlepsi byli: Basia Kolasa (I m.), Emilka Pyzowska (II m.), Oliver Straub (III m.). Medaliści z II gr. w pływaniu to: Konrad Wojewódzki (I m.), Laura Dzioboń ( II m.), Wiktoria Musiał (III m.) oraz w nurkowaniu: Olek Barański (I m.), Krzyś Jachymiak (II m.) i Laura Dzioboń (III m.) Pomysłodawcą zawodów oraz fundatorem dyplomów i medali był pan Paweł Gil, któremu bardzo dziękujemy. Podziękowania składamy też instruktorom, a także rodzicom pomagającym w opiece nad klasami oraz w suszeniu naszych "syrenek" z długimi włosami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zakończył się konkurs dla klas I-III "Zeszyt na szóstkę". Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poprawnego pisma i dbałości o ogólną estetykę zeszytu, czyli własny pomysł na piękny zeszyt (rysunki, kolory, podkreślenia). Staranność w prowadzeniu zeszytu na ogół świadczy o sumienności ucznia i przenosi się na wszystkie wykonywane przez niego prace. Do konkursu zgłosiło swoje zeszyty 41 uczniów z klas 1c, 1d, 1f, 2d. Właściciele najpiękniejszych zeszytów zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

Nagrody: Karolina Serwin, Magdalena Jurzec, Natalia Łomonos (1c), Inga Chrzanowska (1d), Oliwia Cyrwus, Małgorzata Kowalska, Patrycja Pawluśkiewicz (1f), Amelia Kudasik i Maria Lelito (2d).

Wyróżnienia: Wiktoria Bochyńska- Bargieł, Julia Pająk, Marcin Sroka (1c), Zuzanna Bryniarska, Jakub Parszywka, Karen Bobka, Ola Ślusarska (1d), Michał Ujwary, Mateusz Nycz (1f), Wiktoria Ferek, Olek Barański, Ilona Markowicz, Martyna Zapała, Julia Chowaniec, Laura Dzioboń (2d).

Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone wraz ze świadectwami. Od czwartku 18 czerwca będzie można obejrzeć wystawę zeszytów w holu szkoły.

Organizatorki konkursu: Maria Kursa, Ludmiła Sznajder

 

W piątek  12 czerwca 2015r. o godz. 11:00 na krynickim Deptaku odbyła się impreza sportowo – edukacyjna Zostań Olimpijczykiem. W programie: m.in. zawody biegowe dla dzieci i młodzieży alejkami krynickiego Deptaka, pokazy sportowe, występy artystyczne, spotkanie z polskimi Olimpijczykami, a dla uczestników wydarzenia lody KORAL. Zostań Olimpijczykiem to projekt, którego głównym założeniem jest popularyzacja sportu i idei olimpijskiej w naszym społeczeństwie, zachęcenie Polaków do uprawiania sportu, jak również wpieranie wszelkich form aktywności ruchowej.

  W dniach 9-10 czerwca klasa 6c udała się na dwudniową górską wyprawę. Pierwszego dnia idąc percią Borkowskiego zdobyli oni szczyt Lubonia Wielkiego. Stamtąd podziwiali piękną panoramę Beskidu Wyspowego. Troszkę zmęczeni udali się w kierunku Maciejowej, gdyż tam na bacówce PTTK czekał nie tylko nocleg, ale również pyszne pierogi, ognisko i zabawy na świeżym powietrzu. Nazajutrz ruszyli czerwonym szlakiem w kierunku Starych Wierchów. Pogoda była wspaniała, więc postanowili przy schronisku na polanie odpocząć i podziwiać cudowne widoki. Dalej zielonym szlakiem, tuż obok Bukowiny Obidowskiej wrócili Nowego Targu.

26 maja w naszej szkole gościli studenci PPWSZ, którzy przeprowadzili pogadanki mające na celu promowanie zdrowego odżywiania. W spotkaniach wzięli udział wszyscy uczniowie klas I - V. Studenci przedstawili wszelkie zalety właściwego odżywiania oraz uświadomili uczniów jak bardzo ma ono wpływ na ich prawidłowy rozwój psychofizyczny.

15 maja 2015 r. odbył się w Nowym Sączu XXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział Julia Osmala z kl. IIId i Filip Frederick z kl. Vb. Julia Osmala otrzymała wyróżnienie.

 Gratulujemy

2 czerwca obył się – jak co roku – KONKURS BAŚNIOWY dla wszystkich uczniów klas czwartych. W barwnych baśniowych strojach dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach wiedzowych, sportowych oraz plastycznych. W ciekawy sposób poprzez zabawę sprawdzały swe umiejętności i utrwalały wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego. Nie zabrakło śmiechu, tańca i sportowego dopingu w iście fantastycznej atmosferze i właśnie to było w tym wyjątkowym dniu najważniejsze!
Wyniki konkursu:

Aktualizacja - dodano zdjęcia z przemarszu.

 Zdjęcia z "powietrza"

 

 

 

 

"Znani i nieznani..." - przemarsz do MOK

 

 

 

 

 

  Zakończenie akcji "Znani i nieznani czytają dzieciom bajki"

 

 

 

 

 

 Dzień Sportu

2 czerwca na pięknym stadionie sportowym w Wieliczce odbyły się finały Małopolskich IMS w 4-boju lekkoatletycznym. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce na 15 najlepszych małopolskich drużyn, natomiast chłopcy - IV miejsce. Rywalizacja była ogromna, warunki atmosferyczne również (upał, burza, deszcz), co nie przeszkodziło i nie wystraszyło zawodników. Na końcu zawodów rozgrywane były biegi sztafetowe, w których  startowali najlepsi małopolscy sprinterzy. Nasze dziewczęta w sztafecie 4x100 m wywalczyły  II miejsce, natomiast chłopcy  III miejsce. Gratulujemy lekkoatletom tak wspaniałych wyników na wojewódzkiej arenie.

Od września 2014r. w naszej szkole rozpocznie się projekt "Już pływam" i "Umiem pływać". Pragniemy poinformować, że ruszyła rekrutacja do projektu – dokładne informacje na stronie internetowej Miasta.

Do dwóch grup "Już pływam" przyjmujemy zgłoszenia uczniów klas III, do jednej grupy "Umiem pływać" zgłoszenia uczniów klas IV-VI (klasy liczone na rok szkolny 2014/2015). Dokumentacja do pobrania ze strony internetowej oraz w sekretariacie szkoły – w godzinach urzędowania. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 września 2014r.

 "Już pływam"  "Umiem pływać"
Regulamin Regulamin
 Formularz zgłoszeniowy  Formularz zgłoszeniowy
 Zgoda na przetwarzanie danych
osobowych do projektu
 Zgoda na przetwarzanie danych
osobowych do projektu
 Deklaracja uczestnictwa  Deklaracja uczestnictwa
 Zgoda na wykorzystanie wizerunku  Zgoda na wykorzystanie wizerunku
 Oświadczenie o braku przeciwwskazań   Oświadczenie o braku przeciwwskazań 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
w dniu 27 czerwca 2014r.

Kl. VI   - godz. 800
Kl. IV i V - godz. 1000
Kl. II i III - godz. 1100
Kl. 0 i I  - godz. 1200

 

W DNIU 26 CZERWCA BR. MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 1100

2 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie 11 akcji "znani i nieznani czytają dzieciom bajki". Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i rodzicami przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami miasta do MOK-u. Zostały wreczone nagrody, które były zasponsorowane przez Radę Rodziców oraz sklepik szkolny prowadzony przez p. B. Kurandę.

Staranność oraz bezbłędne i piękne pismo jest bardzo istotnym elementem pracy ucznia. Te kryteria decydowały w konkursie "Zeszyt na szóstkę", który trwał przez cały rok szkolny. Na konkurs zgłoszono 23 zeszyty uczniów z klasy: 1d, 1b, 2a, 2c, 3b. Najstaranniejsze zeszyty zostały nagrodzone i wyróżnione. Oto wyniki konkursu:

Nagrody otrzymują: Amelia Tomczewska- Iskrzycka z kl. 3b, Aleksandra Pacyga z kl. 3b, Maria Lelito z kl. 1d oraz Martyna Zapała z kl. 1d.

Wyróżnienia: Natalia Pacyga i Aleksandra Watycha z kl. 3b, Julia Chowaniec z kl. 2a, oraz Ilona Markowicz, Aleksander Barański i Natalia Natkaniec z kl. 1d.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone uroczyście przez wychowawców wraz ze świadectwami w dniu 27 czerwca 2014r.

Organizatorzy konkursu: Ludmiła Sznajder i Maria Kursa

Jeśli nie wierzycie, zobaczcie czym prędzej zdjęcia. W dodatku w dniu 12 czerwca 2014 r. Smerfy zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy z okazji Dnia Mamy i Taty. Na co dzień uczą się w klasie 1d i wyglądają całkiem normalnie. Dlatego być może trudno je zauważyć. W czasie zabawy z rodzicami przekonały się, że dobrze być Smerfem i z pewnością, jak będziecie grzeczni jeszcze je spotkacie. Tylko uważajcie, jest z nimi Gargamel i Klakier!

Celem wędrówki klasy 1d 4 czerwca stały się Pieniny, a dokładnie Czorsztyn i Niedzica. Wędrując po ruinach zamku w Czorsztynie poznawaliśmy historię Polski od czasów XIII wieku, kiedy to wykorzystując naturalne walory wzgórza wzniesiono wspaniały zamek obronny. Szkoda, że pozostały po nim tylko ruiny. Będąc w tym miejscu nasi rycerze zaopatrzyli się w sklepiku w miecze i hełmy i dalej bezpieczni, bo uzbrojeni udaliśmy się do Niedzicy.

20 czerwca (w piątek) w godzinach od 800 do 1700 będzie w naszej szkole "dzień otwarty" dla przyszłych pierwszoklasistów i ich Rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z nasza szkołą.

Zapraszamy na wystawę malarstwa znajdującą się w holu naszej szkoły. Eksponowane obrazy wykonane zostały przez uczniów koła artystycznego. Wystawa bedzie dostępna do 28.06.2014 r.

12 czerwca odbył się w szkole KONKURS BAŚNIOWY dla wszystkich klas czwartych. Dzieci pięknie przebrały się za fantastyczne postacie z różnych baśniowych utworów. Na sali zaroiło się od wróżek, czarownic i krasnali. Byli m.in. Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Śnieżka i Ambroży Kleks. Uczniowie przygotowali barwne i pomysłowe transparenty, które nawiązywały do treści konkursu. Drużyny i klasy wzięły udział w różnorodnych konkurencjach – wiedzowych, sportowych i manualnych.
Wyniki konkursu:

Nasza szkoła w ramach Roku Szkoły w Ruchu przystąpiła do Ogólnopolskiej Akacji MEN "Ćwiczyć każdy może". W ciągu całego roku szkolnego 2013/2014 nauczyciele uczący wychowania fizycznego prowadzili różne działania na rzecz aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia dzieci i młodzieży. Osiągnięcia zgłoszone w ramach akcji zostały pozytywnie ocenione co zaowocowało przyznaniem certyfikatu "SZKOŁY W RUCHU". Program opracowała i realizowała p. Elżbieta Pohrebny przy współpracy pozostałych nauczycieli w.f. oraz p. Doroty Fryźlewicz, która chętnie włączyła się do popularyzacji aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego zarówno wśród dzieci jak i ich rodzin.

5 czerwca klasa 5 c wybrała się na wycieczkę do Szczawnicy, skąd kolejką krzeselkową wyjechała na górę Palenica. Tam czekała na nas atrakcja w postaci zjeżdżalni grawitacyjnej. Nastepnie udaliśmy się na polane Szafranowka, na której to nasz przewodnik pokazywał nam Trzy Korony, Gorce z górą Lubań nad Krościenkiem, Beskid Wyspowy i Sądecki. Po chwili odpoczynku udaliśmy się do Leśnicy, a później wzdłuż rzeki Dunajec na którym odbywa się spływ tratwami powróciliśmy do Szczawnicy.
Całą wycieczkę towarzyszyła nam przepiękna pogoda, dobre humory oraz piękno pienińskiej przyrody.

Dnia 28 maja odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas piątych. Pięknie przebrani uczestnicy musieli wykazać się wiedzą mitologiczną, a także sprytem, talentem plastycznym i umiejętnościami sportowymi. Jury w składzie: p. Małgorzata Dzioboń oraz p. Kazimiera Śmiałkowska oceniło również barwne transparenty i hasła związane z mitami.
Zwycięstwo nie było najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Wyniki konkursu:

W dniach 22-24 maja, w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski szkół podstawowych w tenisie stołowym. Nasza drużyna w składzie Aleksandra Garb i Izabela Powalacz zakwalifikowała się na turniej zajmując 2. miejsce w województwie małopolskim.

30 maja 2014 r. po raz drugi w Nowym Targu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów kl.III szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań, uzdolnień matematycznych oraz kształtowanie samodzielnego, logicznego, kreatywnego i twórczego myślenia. Po eliminacjach klasowych i szkolnych wyłoniono 18 najlepszych młodych matematyków w mieście. O tytuł Młodego Mistrza Matematyki oraz o puchar przechodni dla swojej szkoły walczyli:

  • SP 2 Jakub Łabuz, Krzysztof Maciaś, Zuzanna Mroczka,
  • SP 3 Kamil Gawron, Julia Barbarewicz, Piotr Batkiewicz,
  • SP 4 Paulina Gągola, Natalia Leja, Gabriela Truty,
  • SP 5 Kajetan Olcoń, Maciej Wcisło, Rafał Złoza,
  • SP 6 Maciej Para, Natalia Przesławska, Karol Sarniak,
  • SP 11 Zofia Bartoszko, Kacper Biel, Wojciech Luberda.

Tytuł Młodego Mistrza Matematyki w roku 2014 zdobył Rafał Złoza z SP 5

Wyniki:

1 czerwca  na Basenie Miejskim w Nowym Targu odbyły się zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowało 13 zawodników z klas I - V, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności pływackich. Ich łupem padły 4 pierwsze miejsca, które wywalczyli: Magda Zagata, Karolina Piotrowska, Szymon Morawski i Danuta Kolasa. Drugie miejsca zajęli: Ania Skalska i Zosia Rusnak a trzecie - Filip Grzywacz. Kolejne dobre lokaty uzyskali: Wiktoria Szewczyk, Daniel Zivkowicz, Basia Kolasa, Borys Bryniarski, Sandra Bibro i Michał janusz. Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektora MCSiR medale, dyplomy i darmowe wejściówki na basen. Była to pierwsza edycja zawodów pływackich w naszym mieście na nowo otwartym  basenie.

6 czerwca klasa 4c z wychowawcą panią Katarzyna Stalą oraz opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu, na których dowiedzieliśmy się:

  • co ziemia kryje w sobie? - wprowadzono nas w zagadnienia archeologii,
  • "Od tabliczki po e-booki" - zwiedzając klasztorne lapidarium i oglądając prezentację multimedialną dzieci mogły przekonać się jak długi proces prowadził do powstania współczesnej książki. W czasie warsztatów plastycznych uczestnicy spróbowali sami wcielić się w trudną rolę iluminatora.

Następnie udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, gdzie czwartoklasiści mogli zobaczyć urządzenia edukacyjne. Na dydaktyczną ekspozycję plenerową składały się urządzenia, konstrukcje i modele, pozwalające na poznawanie praw fizyki i świata przyrody.

W piątek 14 czerwca pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w III Miejskim Konkursie "Matematyka w banku". Pomimo, że startowaliśmy w nim po raz pierwszy, udział zakończył się pełnym sukcesem. Zaszczytne I miejsce zdobyła Natalia Kursa z 6a, III miejsce Katarzyna Bielak z 6a, IV miejsce Sławomir Klimowski z 6b.

  19 czerwca klasa 6b mogła podziwiać wspaniałe pienińskie widoki z podczas spływu przełopmem Dunajca. Uczniowie przeszli również wąwóż Homole.

W dniach 9-11.06.2013 nasza drużyna lekkoatletek gościła w Radomiu na Ogólnopolskich Zawodach w Czwórboju Lekkoatletycznym. O medale walczyło blisko 200 młodych sportowców  z najlepszych polskich szkół, reprezentujących 16 województw.

Nasze dziewczęta jako reprezentantki województwa małopolskiego rywalizowały ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego. Ostatecznie  zajęły w tej elicie 15 miejsce, co jest ogromnym sukcesem w tak doborowym towarzystwie. Zawodniczki, z którymi przyszło nowotarżankom konkurować na co dzień są objęte specjalistycznym szkoleniem w klubach sportowych. Wszystkie nasze zawodniczki po raz kolejny poprawiły swoje życiowe rezultaty, uzyskując 1321 punktów, co świadczy o ogromnej progresji wyniku i poziomu sportowego.

Patrycja Kulikowska, najlepsza nasza lekkoatletka uplasowała się w klasyfikacji indywidualnej na 27 miejscu wśród setki konkurentek.

Udział w imprezie na tak wysokim szczeblu to zasługa całego zespołu dziewcząt i nieocenione wsparcie Urzędu Miasta, Komitetu Rodzicielskiego, Sklepiku Szkolnego, no i oczywiście Dyrekcji Szkoły, która od samego początku wspierała i wspomagała drużynę.

6 czerwca 2013r. w SP3 w Nowym Targu po raz pierwszy odbył się międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2013 dla klas IV-VI. Teksty dyktand przygotowali studenci oraz doradcy metodyczni nowotarskiej PPWSZ. Każdą szkołę mogły reprezentować cztery osoby. Wyniki świadczą o bardzo dobrym poziomie naszych uczniów, którzy wyróżnili się na tle innych szkół.
KLASY V i VI
Mistrz Ortografii 2013 Oliwia Bala kl. 6d (naucz. B. Kuranda)
II miejsce Natalia Kursa kl.6a (naucz. A. Gruszka)
KLASY IV
Mistrz Ortografii 2013 Mateusz Arendarczyk kl. 4d (naucz. K. Śmiałkowska)
IV miejsce Ania Osmala kl. 4b (naucz. U. Piotrowska)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy tak dobrego wyniku!

Burmistrz p. Marek Fryźlewicz na Sesji Rady Miasta wręczył nagrody laureatom I Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas trzecich.

1 miejsce i tytuł „Młodego Mistrza Matematyki" zdobył Maciej Brożek z SP2,
2 miejsce Wiktoria Stryczek z SP5,
3 miejsce Mikołaj Trzebunia z SP11.

Puchar otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Dnia 3 czerwca 2013 roku odbył się konkurs na najlepsze przebranie zorganizowany przez panią Katarzynę Stalę, Agnieszkę Wójciak oraz pana Grzegorza Słowika. Uczniowie klas IV-VI mogli się wcielić w dowolną postać. Oceniana była pomysłowość oraz kreatywność uczestników. Nagrodą główną była "Herbatka z Panem Dyrektorem", pozostali uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce: Jakub Frączkowski klasa IV a
II miejsce: Marta Słowik klasa IV d
III miejsce: Danuta Kolasa IV d oraz Zuzanna Rokicka Vb
Wyróżnienie dla Marysi Jarkiewicz z klasy VI d

Klasa 6 c wraz z wychowawcą panią Urszulą Piotrowską oraz opiekunami uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Zobaczyliśmy wiele pięknych zakątków tego miasta: Rynek z Ratuszem, Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe oraz kościół św. Elżbiety, po obejrzeniu którego weszliśmy na 80 – metrową wieżę widokową. Odbyliśmy też przejażdżkę zabytkowym, ponad stuletnim tramwajem „Jaś i Małgosia", w czasie której pani przewodnik przybliżyła nam historię miasta i pokazała jego najważniejsze zabytki i budowle. Nie mogło nas także zabraknąć w zoo, Ogrodzie Japońskim i przy pięknej wrocławskiej fontannie. W trakcie całej wycieczki szukaliśmy uważnie słynnych wrocławskich krasnali. Udało się nam odnaleźć ok. 50 tych małych skrzatów.

Informujemy, że 5.06.2013r. (środa) odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas "0" o godz. 16.00 i uczniów klas I o godz. 17.30, na którym zostaną przedstawione infrormacje dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej obowiązującej od września br. W związku z powyższym bardzo prosimy o przybycie wszystkich Rodziców.

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego 2011/2012 w dniu 29 czerwca:

godz. 800 - klasy VI

godz. 900 - klasy IV i V

godz. 1000 - klasy 0 - III

13.05.2012 na hali Gorce w Nowym Targu odbyły się Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym indywidualnie. W zawodach nasi uczniowie: Aleksandra Garb zajęła 11 miejsce, Adrian Zapotoczny był 16.

{vsig}tenisstolowy{/vsig}

W dniach 25.05-06.06.2012 r. uczniowie klasy VI b byli na wycieczce nad morzem. W ciągu dziesięciu dni dzieci odpoczęły oraz poznały najważniejsze atrakcje turystyczne Pomorza. Zwiedziliśmy Frombork - miasto M. Kopernika, Gdańsk-Gdynię-Sopot, obóz zagłady w Sztutowie, zamek krzyżacki w Malborku. Piękne jest nasze polskie morze. Czas upłynął bardzo szybko i  musieliśmy wrócić do szkoły.

11 czerwca po zajęciach uczniowie klas IV, V oraz VI wzięli udział w konkursie muzycznym KARAOKE. Oto werdykt jury:

I miejsce zajęła uczennica kl. IV b -Zuzia Rokicka, która również otrzymuje tytuł: Mistrzyni Karaoke 2012 roku!

II miejsce - duet z kl. V b: Ania Sienka oraz Patrycja Kulikowska

III miejsce ex aequo zajęły: Magdalena Ćwiertnia z kl. V d

oraz  Iza Powalacz z kl. IV c.

G R A T U L U J E M Y   W S P A N I A Ł Y C H    O S I Ą G N I Ę Ć !!!

Biało-czerwone stroje, pomalowane twarze  i gadżety - to wszystko można było zobaczyć we wtorek, 12 czerwca,  podczas Dnia Kibica w Szkole Podstawowej numer 5.

Dzieci i nauczyciele pokazali, że są doskonale przygotowani do wspierania reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy.

Uczniowie ubrani w barwy narodowe udowodnili, że są dumni z tego, iż są Polakami. Dzieci uczyły się, jak powinien zachowywać się prawdziwy kibic: jak kulturalnie dopingować, zagrzewać drużynę do walki i doceniać dobrą grę przeciwnika. Nie zabrakło fantastycznych pieśni i przyśpiewek Na wszystkich korytarzach rozbrzmiewały głośne okrzyki.

Tego dnia w naszej szkole zrobiło się  jak na prawdziwym stadionie piłkarskim. Jeśli nasza reprezentacja ma takich kibiców, to nie musimy się martwić o wynik kolejnych meczów.

Klasa 5b w środę 6 czerwca była na wycieczce w Chorzowie. Zobaczyliśmy skansen, ogród różany i zoo, a w planetarium dowiedzieliśmy się dlaczego wyginęły dinozaury.

Mateusz Arendarczyk z klasy III d został zwycięzcą Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów kl. III i zdobył tytuł „Mistrza Ortografii”. Nagrodę za zwycięstwo otrzymał z rąk burmistrza miasta Marka Fryźlewicza na sesji Rady Miasta w dniu 31 maja 2012.

W maju został rozstrzygnięty szkolny konkurs ortograficzny dla klas trzecich „Mistrz Ortografii” 2011/2012. W konkursie wzięło udział 22 uczniów ze wszystkich klas trzecich. „Mistrzem Ortografii” został Mateusz Arendarczyk z kl. III d, a tytuł „Wicemistrza Ortografii” zdobyła Julia Wójcik z kl. III c.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Miejskim Ośrodku Kultury, Burmistrz Marek Fryźlewicz, jego Zastępca Jan Kolasa oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Janusz Stopka wręczyli uczniom szkół podstawowych i gimnazjum nagrody za osiągnięcia w nauce i inne sukcesy.

„Romowie dawniej i dziś” pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 5 realizuje program adresowany do romskich uczniów nowotarskich podstawówek. Na realizację programu miasto pozyskało unijne środki u Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Program zakłada stałe zajęcia z dziećmi romskimi, na których poznają tradycję i kulturę przodków, korzystają z pracowni informatycznej, opracowują swój unikatowy kalendarz, pocztówki, gazetki szkolne i wystawy. W ubiegłą sobotę dzieci romskie wraz z rodzicami wzięły udział w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie gdzie znajduje się pierwsza i jedyna w Polsce stała ekspozycja prezentująca historię i kulturę Romów. Zawiera ona dokumenty i przedmioty użytkowe związane z życiem i wędrówką Cyganów. Największą ciekawość dzieci wzbudzały wyeksponowane na podwórzu oryginalne cygańskie wozy taborowe. Uczestnicy wycieczki przyodziali stylizowane stroje romskie, przez co budzili zaciekawienie tarnowian. W rolę pilota wycieczki oraz organizatora konkursów umilających podróż wcielił się dyrektor Krzysztof Kuranda. Opiekunami wycieczki byli p. Magdalena Jagła i p. Dariusz Mirga. W powrotnej drodze uczestnicy wycieczki zwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

To było tylko 7 dni, o wiele za krótko, ale za to ile wniosły te dni do naszego życia... Wróciliśmy bogatsi o bezcenne doświadczenia i wspomnienia. Wyjazd ten pozostanie długo w naszej pamięci!!!

Uczniowie klasy 3a

9 czerwca po lekcjach uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych śpiewali polskie piosenki na Konkursie Muzycznych Talentów.


 

Jury w składzie: p. Magdalena Jagła, p. Urszula Stefańska i p. Danuta Kuros oceniło wokalistów. Oto wyniki:

Pierwszego miejsca nie przyznano.

II miejsce ex aequo otrzymali: Ania Skrzypek z VI c oraz Iza Łaś z V c

III miejsce ex aequo: Kasia Słowik z IV a, Ula Tokarczyk z VI c oraz Maciek Bryniarski z VI a

wyróżnienia otrzymały dwa duety: Weronika Jabłońska i Marysia Kuranda z IV a

oraz  Ada Derebas i Dominika Zych z IV a

Puszcza oczko


8 czerwca 2011 r. na 2 i 3 lekcji uczniowie z klas trzecich spotkali się z Panem Józefem Bukowskim Prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie.

W trakcie spotkania uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji dotyczących życia pszczół. Mieli okazję obejrzeć demonstracyjny ul, w którym przebywały pszczoły oraz wzięli udział w konkursie przygotowanym przez Pana Józefa, a dotyczącym wiadomości zdobytych w czasie spotkania.

Zwycięzcy konkursu otrzymali oczywiście po słoiku miodu pszczelego, a byli to:

  1. Karolina Smyksy z 3c
  2. Katarzyna Kubicz z 3b
  3. Aleksandra Suska z 3a

Dni 26 i 27 maja 2011 r. klasa 5c spędziła na wycieczce w Ojcowie. Przy fantastycznej pogodzie, w doskonałych humorach uczniowie podziwiali przepiękne zakątki tego regionu, m. in. Zamek w Pieskowej Skale, Grotę Łokietka, Jaskinię Nietoperzową, Bramę Krakowską i Źródełko Miłości. Ciekawe okazały się zajęcia, podczas których uczniowie korzystając z kompasu oraz mapy musieli dotrzeć do wyznaczonego celu, po drodze wykonując przeróżne zadania. Największą jednakże atrakcją wycieczki był niewątpliwie zjazd na linie oraz wspinaczka po skałach i wiszącej na nich drabinie. Zabawa była fantastyczna, a wrażenia – nie do opisania! Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy sprawowali opiekę podczas wycieczki, paniom: Alicji Garbacz, Małgorzacie Krauzowicz, Katarzynie Leji oraz panu Krzysztofowi Cyrwusowi.

Wychowawca klasy - Magdalena Jagła