Start

Wielkimi krokami zbliża się 14 lutego. W tym roku dzień ten przypada w czasie naszych ferii zimowych. Walentynki to czas okazywania sobie uczuć, obdarowywania się drobnymi upominkami, składania sobie życzeń.

Patronem święta zakochanych jest św. Walenty, diakon lub biskup Terni. W czasach prześladowań asystował męczennikom w trakcie ich procesów i egzekucji. Wkrótce sam został pojmany oraz uwięziony. Umarł w Rzymie, na przełomie III i IV wieku. Według legendy, kiedy był uwięziony, uzdrowił ze ślepoty córkę swego strażnika. Wszystko dlatego, by mogła wyjść za mąż. Według przekazów kapłan pomagał parom, które pobierały się potajemnie i to właśnie sprawiło, że został wtrącony do więzienia, a później zabity. W średniowiecznej Europie kult Walentego był bardzo silny, z czasem jego święto stało się dniem okazywania sobie uczuć.

W naszej szkole, z okazji walentynek, Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził tzw. pocztę walentynkową. Każdy mógł wrzucić kartkę z życzeniami do specjalnej skrzynki, a uczniowie SU zadbali o to, by  trafiła ona do adresata.