Start

Tegoroczne ferie zimowe przeszły już do historii, a wraz z nimi półkolonia, która została zorganizowana w naszej szkole w dniach 12-23.02.2024 r. Już pierwszego dnia w szkole pojawiła się spora grupa uczniów, która oczekiwała na swoich wychowawców. Od samego początku na dzieci czekało mnóstwo przeróżnych atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci, po odpowiednim poinstruowaniu przez funkcjonariusza policji, wiedziały, jak powinny bezpiecznie zachowywać się w czasie wypoczynku zimowego.

W poszczególne dni pólkolonii zimowej uczniowie wielokrotnie wychodzili poza teren szkoły. Mieli okazję wykazać się sprawnością sportową podczas zajęć w miejskiej pływalni, na ściance wspinaczkowej, w czasie zajęć z łucznictwa na hali Gorce, podczas zajęć ruchowywch w Jump Planet. Ogromną atrakcją okazały się zajęcia na strzelnicy dla uczniów starszych klas. Dzieci odwiedziły nowotarską Chatę Przygody, w której uczestniczyły w warsztatach leśnych. Poza zajęciami sportowymi były również inne atrakcje, np. wyjazd do teatru Rabcio na spektakl pt. Zimowa przygoda, wyjście do Muzeum Drukarstwa, do galerii sztuki Jatki oraz do Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego na warsztsty przyrodnicze, zwiedzanie ekspozycji i do Sali Odkryć.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w przeróżnych warsztatach, np. wykonywały eksperymenty fizyczno - chemiczne i tworzyły różne substancje. Przygotowywały kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne techniką scrapbookingu. Inną atrakcją były zajęcia muzyczno - taneczne, które wprowadziły uczestników w doskonały nastrój. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnorakich konkursach. Wszyscy bawili się doskonale. Z niecierpliwością czekamy na kolejną półkolonię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnej galerii.